Plan dnia

"NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ, JAKIEJ MOŻEMY DOŚWIADCZYĆ JEST OCZAROWANIE TAJEMNICĄ. JEST TO UCZUCIE, KTÓRE STOI U KOLEBKI PRAWDZIWEJ SZTUKI I PRAWDZIWEJ NAUKI. TEN, KTO GO NIE ZNA I NIE POTRAFI SIĘ DZIWIĆ, NIE POTRAFI DOZNAWAĆ ZACHWYTU, JEST MARTWY, NICZYM ZDMUCHNIĘTA ŚWIECZKA"

ALBERT EINSTEIN

Działamy w oparciu o autorskie Roczne Plany Inspirujące, w ramach których regularnie realizujemy podstawę programową oraz dodatkowo comiesięczne interdyscyplinarne, prowokacyjne, twórcze Projekty Reggio & Steam.
Ale przede wszystkim w „Turkusowym Drzewie Ciekawości” ważny jest Młody Człowiek, jego uczucia, relacje i potrzeby. W pewnym uproszczeniu można by rzec – harmonia i dobrostan w sferze emocjonalno-społecznej naszych uczniów to nasz Najważniejszy Projekt:)
Jesteśmy szkołą bez dzwonków, bez schematów, bez granic dla nauki, z uśmiechem, energią i pomysłami. Pewny u nas jest tylko nieustanny rozwój – świat się rozwija, dzieci się rozwijają, więc rozwijamy się i my!

PLAN DNIA

Godzina: Działanie Opis naszych działań 🙂
7.00-8.00 Czas swobodnej zabawy Dzieci zapraszamy od godziny  7.00:) to czas na wspólne rozmowy  i przytulanie, dawanie sobie wsparcia, odpoczynek, czytanie, grę stolikową w zależności od potrzeb dzieci
8.00-8.30 Śniadanie W tym czasie dzieci jedzą pierwsze lub drugie śniadanie w zależności od domowych rytuałów:)
8.30-9.00 Poranny krąg Każdy dzień zaczyna się w naszej szkole od porannego kręgu. Krąg to spotkanie całej drużyny, prowadzone przez nauczyciela (a w starszych klasach przez jednego z uczniów), w ramach którego dzieci z nauczycielem omawiają plan dnia i dzielą się emocjami, które w danym dniu im towarzyszą. Dzieci planują działania działania, omawiają szczegóły dnia, korzystamy tutaj z metod aktywizujących- burzy mózgów, plakatów, drzewka decyzyjnego,śnieżnej kuli i wielu innych.
9.00-14.15 Zajęcia, w tym popołudniowy krąg W tym czasie  zajęcia odbywają się w szkolnym ogrodzie, na wycieczce lub w sali szkolnej.  To czas przeznaczony na realizację podstawy programowej, ponadprogramowe projekty Reggio & Steam, język angielski oraz podsumowanie dnia w kręgu, także rozwiązywanie problemów.
11.30-13.00 Obiad Obiad trwa około 20 minut, odbywa się w tym przedziale godzinowym.
14.15-15.00 Zajęcia rozwojowe W tych godzinach w zależności od dnia tygodnia odbywa się nauka dodatkowego angielskiego lub dodatkowego języka.  Z myślą o dzieciach realizowane są Kółka Zainteresowań- Artystyczne, Szachowe, Filmowe, Informatyczne, Sportowe i inne. Dopuszcza się organizację wybranego Kółka w godzinach do 16.00.
15.00-16.30 Świetlica Popołudniowy czas na wspólne czytanie, śpiewanie, odpoczynek i odrabianie lekcji:)